Dugin si přeje, aby všichni Rusové konečně pocítili bolest války. Žádný strach, už se na tom pracuje

Publikováno: 21.6.2026

NÁZOR / Ideolog Alexandr Dugin je značně znepokojen, že zatímco si Ukrajinci pořádali nad některými oblastmi Moskvy svůj působivý letecký den za nezvyklých vizuálních efektů, jeho spoluobčany o kus dál to nechalo v klidu. "Včera jsem byl v centru Moskvy na konferenci. Hned po útoku ukrajinských teroristů. Čím blíže k centru, tím bezstarostnější jsou tváře a chůze kolemjdoucích. Všude vládne všednost a nonšalantnost," napsal Dugin v pátek na Telegramu. Nevíme, jestli si prohlížel i záběry z míst, kde padaly drony a protivzdušná obrana se pokoušela něco sestřelit. Nejlepší je pouštět si to se zvukem. Kromě bohatého repertoáru ruských nadávek to někdy budí dojem, že přihlížející Rusové se zájmem komentují, jak protiletecká střela vypálená nějakým snaživým příslušníkem letí zjevně jinam, než bylo původně zamýšleno. V centru města byli zatím o tuto zábavu připraveni. "Myslím si, že na hlavní město působí jakýsi paralyzující hypnotický vliv. Nejhorší na tom je, že jeho zdroj se nachází přímo v samém centru města. Kdyby tam panovala úzkost a znepokojení, šířilo by se to i uvnitř Sadového okruhu (historické centrum Moskvy) a vlnami by se rozšiřovalo dál k MKAD (okružní moskevská dálnice), kde hořely rafinerie a Sadovod (velký obchodní komplex v jihovýchodní Moskvě s tisíci obchody), zatímco rodiče osmileté dívky, která zahynula při výbuchu dronu v Podmoskovje, se v bolestivém šoku snažili pochopit, co se stalo," stěžuje si Dugin na poklid svých spoluobčanů. "Panice a vzteku lze zabránit pouze tím, že se s lidmi bude mluvit upřímně a otevřeně. My všichni to pochopíme.
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace