Jejich těla propustil až ledovec. Tragédii na K2 odstartovala bohorovná snídaně

Publikováno: 23.6.2026

Byl to obrovský úspěch. Polka Wanda Rutkiewiczová a Francouzka Liliane Barrardová se staly prvními ženami, které kdy bez kyslíku zdolaly nejvyšší bod obávané hory K2. Pak ovšem vrchol dostál své pověsti. V úterý uběhlo už 40 lety od tragického příběhu z pohoří Karákóram.
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace