Motoristé jako bolševičtí agitátoři. Influencer z ministerstva se obul do Pavla a rázem to schytal

Publikováno: 25.6.2026

„Petr Pavel si fakt nedá pokoj,“ zaútočil na hlavu státu motoristický influencer a nově také pracovník ministerstva životního prostředí Adam Šejna kvůli sporu s vládou o účast na summitu NATO. „Z našich daní placený svazák a propagandista jede,“ vzápětí ostře reagoval bezpečnostní analytik Roman Máca. Šejna ve svém videu na profilu Restart Česko bez skrupulí tvrdí, že prezident „porušuje ústavu“, a tím i „podkopává demokratické hodnoty“. „Bude se do všeho míchat a bude se snažit všechno řídit bez toho, aby na to měl jedinou pravomoc,“ nebere si servítky. Prezident se na Ústavní soud obrátil poté, co jej vláda nezařadila do delegace na summit NATO. Ústavní soud následně vydal předběžné opatření, podle něhož musí vláda, ministr zahraničí i ministerstvo prezidentovi účast na summitu umožnit a nesmí jí bránit. Soud zároveň zdůraznil, že nejde o konečné rozhodnutí ve věci samé, ale o procesní krok do doby, než rozhodne o samotném kompetenčním sporu. Šejna však prezidentovu žalobu označil za „uplakanou“. Kritizoval také to, že Pavel podle něj jede na summit řízený americkým prezidentem Donaldem Trumpem, o němž se v minulosti vyjadřoval kriticky. Ve videu pak použil i vulgární výraz, když tvrdil, že český prezident mu nyní bude „lézt do p*dele“. Ostrá slova mířila také na Ústavní soud. Šejna naznačoval, že prezident si měl „dosadit ústavní soudce“, kteří mu prý budou vycházet vstříc. „Tudíž velmi urychleně rozhodnou, že vláda porušuje ústavu České republiky,“ poznamenal. Poté argumentoval tím, že Česko není prezidentský, ale parlamentní stát. „Naše republika byla a vždycky…
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace