Na Otovi bylo vždy něco zvláštního, teď ale Geislerová žasne. Zbyde mu prý jen Hranáč a Micinka
Publikováno: 18.6.2026
Na sociálních sítích rezonují slova herečky Aňy Geislerové na adresu ministra kultury Oty Klempíře (za Motoristy). V rozhovoru pro Prostor X na webu Reflex.cz mluvila o tom, že Klempíře v minulosti osobně znala a už tehdy na něm podle svých slov vnímala „něco zvláštního“. Jeho současné angažmá u Motoristů jí prý tento pocit zasadilo do nových souvislostí. „Došlo mi, že je tam špatně všechno,“ poznamenala. „Já jsem Otu znala, samozřejmě, dokonce jsme i nějaké texty psali spolu a znala jsem ho dlouze, ale velmi dávno,“ vysvětlila herečka. S Klempířem se seznámila v době, kdy tvořila pár s hudebníkem Romanem Holým. „Když chodíte s někým z kapely, tak prostě máte celou kapelu k tomu,“ podotkla. S Klempířem se podle svých slov vídala ve studiích i na chalupách. „Mě to strašně bavilo, ta Otova kreativní mysl, ale vždycky tam bylo něco strašně zvláštního na něm,“ vzpomínala Geislerová. Později si prý tento pocit začala skládat dohromady s dalšími informacemi, které se o Klempířovi objevily. Nejprve zmínila jeho minulost, která měla být podle ní spojena s drogami. Sama ale zdůraznila, že nechce šířit nic, čím si není jistá. Když se později začalo hovořit o jeho spolupráci se Státní bezpečností, Klempířův obraz se v jejích očích zpřesnil. „A já jsem říkala: aha, tak je to ještě jinak. Takže tohle byla ta divná věc na něm,“ popsala. Tam je všechno špatně Další zlom pro ni přišel ve chvíli, kdy Klempíř vstoupil do politiky po boku Motoristů. „Když se pak objevili Motoristé, tak…