Požáry prý na Pelhřimovsku zakládal, protože byl ve stresu. Nyní mu hrozí vězení

Publikováno: 22.6.2026

Pelhřimovští kriminalisté obvinili šestadvacetiletého muže z poškození cizí věci, jelikož má na svědomí sérii úmyslně založených požárů. K těmto trestným činům se policii přiznal. Své chování odůvodnil tím, že byl ve velkém stresu. Požáry prý zakládal, aby unikl každodenním starostem. V případě odsouzení může strávit pachatel rok ve vězení. Od začátku letošního roku zakládal šestadvacetiletý muž na Pelhřimovsku a v okolí úmyslně požáry. K jednomu z posledních případů došlo podle informací policie ve čtvrtek 11. června ve večerních hodinách. Muž přijel na kole k dřevěnému seníku na území obce Horní Ves, kde pomocí běžného plynového zapalovače založil požár. Následkem jeho jednání začal hořet seník i přibližně čtyřicet balíků sena uskladněných uvnitř objektu. Při svém protiprávním jednání se podezřelý zaměřoval především na lesní a travní porosty,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dále pak doplnila, že policie začala jednotlivé případy pečlivě prověřovat a kriminalistům se prý postupně podařilo přijít na stopu podezřelého. Muže následně vypátrali a převezli na policejní služebnu. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání. „Obviněný se k požárům doznal, jak uvedl, byl ve velkém stresu a požáry zakládal, aby „utekl“ před každodenními starostmi. Po provedení nezbytných procesních úkonů byl propuštěn na svobodu. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala Lébrová.
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace