Právní bitva o důležitou cestu nekončí. Úřad nevyloučil uzavření dálnice
Publikováno: 19.6.2026
Když silničáři tento týden ve středu otevřeli celou dálnici D49 z Hulína do Fryštáku, dobře věděli, že soud bude rozhodovat o žalobě spolku Egeria. Ten se ohradil proti tomu, že jeho odvolání proti poslednímu stavebnímu povolení Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ) nepřiznal odkladný účinek. Tudíž mohli silničáři dálnici okamžitě dostavět a pustit do provozu.