„Proč nás bombardujete? Co tak strašného jsme vám udělali?“ Nešťastný Moskvan se obrátil na Ukrajince
Publikováno: 20.5.2026
Obyvatel Moskvy se obrátil na Ukrajince v emotivním videu pořízeném krátce po masivní náletu ukrajinských dronů na Moskvu. Nechápavě se na něm ptá Ukrajinců, proč je bombardují a vyzývá je, aby toho okamžitě nechali. „Proč nás bombardujete? Nedaleko mého obvodu došlo k úderu. Co tak strašného jsme vám udělali?“ ptá se emotivně Moskvan středního věku na videu, které zveřejnila agentura Nexta. Ta shromažďovala reakce obyvatel Moskvy na zatím nejsilnější útok Ukrajiny proti ruskému hlavnímu městu. A Russian man with a message to Ukraine, asking "what did we ever do to you?" and "why are you bombing us?" as Russians still have no idea as to why all the recent misfortune. pic.twitter.com/pB14uuA96p— Jay in Kyiv (@JayinKyiv) May 19, 2026 „Fakt už toho nechte! Přestaňte!“ požaduje po Ukrajincích. „Je to prostě hrůza. Ráno okolo čtvrté hodiny to bylo absolutně nejhorší. Dost! Nechte toho, lidi! Přestaňte nás bombardovat,“ dožaduje se autor příspěvku pořízeného tak, aby v pozadí bylo vidět Kreml. „Soudě podle jeho reakce musel ten člověk strávit poslední čtyři roky v kómatu. Ta pokřivená realita je ohromující: Rusové jsou najednou zděšeni, že by se válka mohla dotknout i jich, ačkoli Rusko už léta přináší smrt a zkázu do ukrajinských měst,“ okomentovala to agentura. Ukrajina vyslala v noci na neděli na Moskevskou oblast stovky dronů. Jejich cíli byly průmyslové podniky a také infrastruktura, která dodává paliva Moskvě i ruské armádě. Podle ministerstva obrany sestřelily ruské síly za noc více než 500 ukrajinských dronů. Trosky…