Realita bez filtru. Toto jsou ikonická místa světa, která turisty tvrdě zklamala

Publikováno: 24.6.2026

Na světě je mnoho krásných míst, která mají kromě jiného skvělou pověst. Realita ale turisty často zklame. Co cestovatelé řekli bez servítek o San Franciscu, New Yorku, Benátkách, Amsterdamu, Paříži, Dubaji nebo Neapoli? Ostatní o nich mluví v superlativech, cestovatelské blogy i průvodci je líčí téměř pohádkově. Jde o destinace, které zná celý svět a kolem nichž se vytváří dojem, že jsou nepřekonatelné, dokonalé a rozhodně je musíte zažít na vlastní kůži. Zpovědi některých cestovatelů na zahraničních komunikačních platformách ale tuhle dokonalou bublinu spolehlivě propichují. Jeden z uživatelů se rozpovídal o tom, jak na něj působilo věhlasné San Francisco: „Město bylo přeplněné, jídlo mi nechutnalo a bezdomovectví, které jsme viděli na každém kroku, bylo nesmírně smutné.“ Ještě extrémnější zážitek z New York City pak vylíčil jiný zklamaný turista: „Pamatuji si, jak jsem vyjel eskalátorem ze stanice Penn Station a okamžitě ucítil zápach moči. Ulice byly lemované obrovskými hromadami páchnoucích pytlů s odpadky. Všude bylo tak špinavo, že jsem se bál čehokoli dotknout. To bylo před dvaceti lety a jsem si jistý, že je to dnes ještě horší.“ Kritiku však nesklidila jen Amerika. Ve výčtu komentářů se totiž objevil i zážitek z romantických Benátek. Jeden muž tak napsal: „Tohle italské město bylo tak přeplněné turisty, že jsem se ani nemohl zastavit a v klidu si užít památky a atmosféru kolem sebe.“ Nit suchou ale nenechal další uživatel ani na vyhlášené Paříži: „Neskutečně přeceňované město. Vždycky jsem slýchal o takzvaném pařížském syndromu, ale nebyl jsem připravený na to, jak moc zklamaný…
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace