Svého psa v Brně uvázala ke stromu a oblečená skočila do řeky. Prý si potřebovala něco zařídit
Publikováno: 18.6.2026
Náhodný kolemjdoucí v Brně zůstal v šoku, když na nábřeží řeky Svratky uviděl ženu, která se pomazlila se svým psem, následně ho uvázala ke stromu a oblečená skočila do vody. Za pár okamžiků vyplavala na druhém břehu. Údajně si musela něco zařídit. Když kolemjdoucí, jenž si vyšel na procházku po nábřeží Svratky v Brně, uviděl osmačtyřicetiletou ženu, která se pomazlila se svým pejskem a poté ho uvázala ke stromu a skočila do řeky, chvíli postával na místě, ale nakonec vytočil linku strážníků. Psa mu totiž bylo líto. „Strážníkům řekl, že žena do řeky vstoupila oblečená a obutá. Když se jí zeptal, co bude s jejím psem, odvětila mu prý, že má namířeno ke sportovnímu areálu Káčata a odplavala,“ sdělila mluvčí strážníků Markéta Skřivánková. Městská policie zvíře záhy našla. „„Hned nato zkoušeli prohledat širší okolí, včetně zmiňovaného areálu. Ženu odpovídající popisu ale nenašli. Strážník odchytové služby městské policie proto převezl osamocené zvíře do útulku, doplnila mluvčí. Jen za pár hodin se situace otočila a majitelka psa se po svém miláčkovi začala shánět. V momentě, kdy ho nenašla, obrátila se na městské strážníky. Ti ji uklidnili s tím, že je v pořádku. „Zároveň jí ale vysvětlili, že svým jednáním porušila městskou vyhlášku o pravidlech pro pohyb psů a vysloužila si od nich pokutu. Žena s postihem souhlasila, a dokonce hlídku za její přístup pochválila,“ dodala Skřivánková.