Téměř dvouletá holčička vážila stejně jako novorozenec. Matka skončila ve vazbě a čeká na svůj trest

Publikováno: 23.6.2026

Ani ne dvouletá holčička z amerického St. Louis zemřela po převozu do nemocnice, kde u ní lékaři zjistili extrémní podvýživu. Její matka nyní čelí obvinění ze zanedbávání dětí. Batole podle vyšetřovatelů přijímalo méně než 250 kalorií denně. Americké úřady vyšetřují tragický případ z města St. Louis, kde zemřela holčička, které bylo pouhých dvacet měsíců. Policie obvinila její matku z týrání a zanedbávání dětí. Obě dcery totiž byly ve vážném stavu podvýživy. Mladší dívka zemřela po převozu do nemocnice. Starší dcera zůstává hospitalizovaná. Podle noviny.sk případ začal, když devětadvacetiletá  Sausha Myersová zavolala na tísňovou linku a oznámila, že její dvacetiměsíční dcera nereaguje a má problémy s dýcháním. Policisté našli po příchodu do domu holčičku ležet na podlaze obývacího pokoje. V domě se pak nacházela také druhá tříletá dcera. Policisté tvrdí, že se obě děti jevily jako výrazně podvyživené, proto je okamžitě převezly do dětské nemocnice. Podle soudních dokumentů vážila mladší dcera zhruba 4,5 kilogramu. Lékaři u ní následně zaznamenali také proleženiny a otlaky na hlavě a zádech. Navzdory snaze zdravotníků bylo dítě krátce po přijetí do nemocnice prohlášeno za mrtvé. Ani stav starší sestry však údajně nebyl uspokojivý. Tříletá holčička měla vážit pouze přibližně 8,3 kilogramu a lékaři u ní objevili známky vážné podvýživy. Matka prý policii sdělila, že si uvědomovala, že dcery nedosahují běžné vývojové váhy. Vyšetřovatelé zjistili, že mladší dcera přijímala méně než 250 kalorií denně. Myersová údajně vysvětlovala, že se strava holčičky skládala zejména z jogurtů a ovocně-zeleninových kapsiček. Sausha Myersová byla obviněna ze dvou případů týrání či…
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace