Xaver v čele České televize? Už jsem tam měl dávno sedět, utrousil. Okamura ho poplácal po rameni

Publikováno: 23.6.2026

V nejnovějším dílu internetového pořadu Xaver Live se jeho moderátor Luboš Xaver Veselý s předsedou SPD Tomiem Okamurou dostali i k tématu České televize. Na dotaz, zda by neuvažoval o kandidatuře na jejího ředitele, Veselý odvětil, že už tam „měl dávno sedět“. Jeden z diváků se dotázal, zda by Luboš Xaver Veselý alespoň na okamžik nepřemýšlel o kandidatuře na generálního ředitele České televize. Podle autora dotazu by Xaver získal dostatečnou podporu nejen v poslanecké sněmovně, ale i v řadách příznivců pořadu. „No jo, už jsem tam měl dávno sedět, Tomáši,“ odpověděl Veselý s úsměvem. Hned poté ale připomněl, že hlasy poslanců by v takovém případě nestačily. „Podpora v poslanecké sněmovně v této věci je houby platná a tady taky, protože ředitele volí Rada České televize,“ připomněl. Okamura na jeho slova navázal připomínkou nedávné volby členů Rady ČT. „No, ale Xaver podporu teďka dostal, protože i našimi hlasy jste byl zvolen radním České televize na dalších šest let,“ prohlásil šéf SPD a poplácal Xavera po rameni. Ten mu za to poděkoval. „Takže vám tam přeju hodně zdaru,“ pokračoval Okamura. Když Veselý poznamenal, že „to byl boj“, šéf SPD odpověděl: „No, boj to byl, ale vyhráli jsme ho a jste tam zase na šest let. Tak jako pracoval jste tam těch šest let dobře, Xavere.“ „Dobře jsi pracoval, soudruhu“ Veselý na to reagoval žertem: „Dobře jsi pracoval, soudruhu.“ Okamura poznámku odmítl s tím, že takto to neříkával. „My jsme byli spokojeni a máte před sebou dalších šest let.
Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace