Search

Nalezeno "rodiče": 1253

Konec mamánků v Čechách. Po letech ubývá mladých, kteří bydlí u rodičů


Ve vlastním bytě či domě bydlí více než třetina mladých Čechů ve věku 18 až 30 let. Vyplývá to z průzkumu agentury Stem/Mark pro společnost Kruk. Téměř třetina lidí z této věkové kategorie pak bydlí u rodičů. Český podíl mladých žijících v „mamahotelu” patří mezi nejvyšší v Evropě

Rodiče popíjeli pivo před večerkou, hladové děti odvezla sociálka


Hladové a prochladlé děti museli v pondělí pozdě v noci odebrat ostravští strážníci opilé matce před jednou z místních večerek. Ta se vydala se svým druhem na odpolední nákup, ten ale skončil dlouhotrvající pitkou. Děti tak musely přespat ve speciálním zařízení Diakonie ČCE

Tři měsíce bez maminky kvůli covidu. I za mříže půjde zas navštívit rodiče


Po třech měsících dostanou děti možnost podívat se do vězení na svými rodiči. Doposud to zakazovalo mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které povolovalo návštěvu pouze jednoho dospělého člověka. Děti do 15 let však nesmí do vězení na návštěvu bez doprovodu. Od 15. června by se však mohly...

I duševně postižení mají právo si ponechat dítě, varuje úřad ombudsmana


Případů odebrání dítěte rodičům jen kvůli jejich duševnímu onemocnění nebo jinému postižení řeší Kancelář veřejného ochránce práv poměrně často, uvedla ve čtvrtek v tiskové zprávě zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Navíc to podle ní odporuje úmluvám, které se Česko zavázalo dodržovat

Není pro ně místo. Návrat puberťáků do tříd je problém pro školy i rodiče


Děti na druhém stupni se mohou vrátit od pondělí do škol. Každá škola si může určit, které dny a na kolik hodin bude mít pro ně „otevřeno“. Rodičům, kteří se těšili, že si od svých pubertálních potomků trochu oddechnou, to moc radosti nepřineslo. Žáci budou chodit do školy jen na pár hodin týdně...

Jsou samy a stýská se jim. Děti v nemocnici rodiče potřebují, říká expertka


Některé nemocnice brání vstupu rodičům na dětská oddělení. Bohužel to nejsou ojedinělé případy, ale systémový problém, uvedla předsedkyně Výboru pro práva dítěte Klára Šimáčková Laurenčíková. „Děti jsou samy a stýská se jim. Výjimkou nejsou ani úzkostné a depresivní stavy,“ řekla v rozhovoru...

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace