Search
Pardubický kraj vyhlásil stav hromadného postižení osob. Nemocnice jsou plné
2.3.2021
V Pardubickém kraji vyhlásili kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob. ČTK to řekla mluvčí krajských nemocnic Kateřina Semrádová. Hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD) v České televizi uvedl, že v regionu už nejsou pro pacienty s covidem-19 volná žádná lůžka intenzivní...
Ze 70 covidových pacientů je sto, hrana v sokolovské nemocnici se posunula
2.3.2021
Situace v přeplněné sokolovské nemocnici se nezlepšuje, počet nově přijatých pacientů s covidem-19 roste. Navíc se zhoršuje jejich zdravotní stav a přibývá mladších ročníků. Jestliže se začátkem února mluvilo o práci na hranici možností při 70 lidech s koronavirem, v posledních dnech tam pečují...
Bývalý hradní protokolář Forejt byl urychleně převezen do nemocnice
2.3.2021
Bývalý ředitel protokolárního odboru Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt je v nemocnici. Podle informací Blesku prodělal třiačtyřicetiletý Forejt mrtvici
Vláda zavřela zaměstnanecké jídelny i nemocnicím, musí si brát jídlo s sebou
2.3.2021
Vláda svým rozhodnutím o zakázání pobytu strávníků v jídelnách závodního stravování omylem zkomplikovala činnost nemocnic. I na ně se totiž vztahuje, žádnou výjimku nemají. Tamní zaměstnanci si tak musí stejně jako všichni ostatní jídlo jen vyzvednout a sníst jinde
Do Česka dorazil další lék proti covidu, Ivermektin pro 20 tisíc pacientů
2.3.2021
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně převzala 10 tisíc balení léku Ivermektin, která tak pokryjí léčebné potřeby 20 tisíc pacientů. V úterý o tom informoval premiér Andrej Babiš
Nemocnice spoléhá na naši dobrou vůli, kritizují odměny covidové sestry
2.3.2021
Navýšení platů o deset procent zpětně už od 1. ledna letošního roku se v otevřeném dopise adresovaném vedení kraje a Karlovarské krajské nemocnice dožadují zástupci jejích sester. Ty jsou naštvané, že se vůbec musí o peníze hádat. „Je to nedůstojné,“ vzkazují
Premiér Babiš nás uvedl do obrovské krize a může za tisíce mrtvých, tvrdí sokolovský primář Straka
2.3.2021
Vládě kvůli neschopnosti zvládnout koronakrizi nedůvěřují tři čtvrtiny lidí. Nespokojenost se stále ostřeji ozývá i z přetíženého zdravotnického sektoru. Vláda dělá chybu za chybou. Primář sokolovské nemocnice Martin Straka viní premiéra Babiše z tragédie tisíců zbytečných obětí.
Zatímco...
Podle Babiše je Cheb už nyní české Bergamo. Co se tam před rokem dělo?
2.3.2021
Před rokem do Česka pronikla nákaza koronaviru. O prvních třech nakažených, kteří přicestovali ze severní Itálie, referoval tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Nyní, rok poté, tu máme třetího ministra, 1,2 milionu potvrzených nákaz v zemi a zdravotníky za hranou svých sil. A jasný vzkaz...