Search
Přichází druhá šance. Daňové přiznání jde stále podat bez pokuty, chybí jich třetina
5.6.2020
Finanční úřady čekají ještě na zhruba třetinu daňových přiznání. Kvůli koronaviru je možné takzvaný růžový formulář podat bez sankce do 1. července
Ekonomka Zamrazilová: S dlouhodobou udržitelností veřejných rozpočtů jsme na tom skoro nejhůř v Evropě
4.6.2020
Stát si platí přední ekonomické experty sdružené v Národní rozpočtové radě (NRR), jejíž upozornění na sebezničující rozpočtovou politiku Babišova vláda naprosto pomíjí. Podle předsedkyně rady doc. Evy Zamrazilové je na tom Česká republika z pohledu dlouhodobé udržitelnosti veřejných rozpočtů téměř...
Díky rouškám byli Češi letos zdravější. Omezili užívání léků, lékárnám spadly tržby
3.6.2020
Lékárny při koronavirové krizi neměly takové prodej, jak by se zdálo. Každý desátý zákazník si navíc upravil lékařský předpis bez konzultace lékaře
Stávková pohotovost samospráv kvůli ztrátě příjmů je kampaň, míní Babiš
2.6.2020
Akce samospráv kvůli ztrátám příjmů označil v úterý premiér Andrej Babiš za kampaň. Vláda podle něj řeší situaci malých obcí, velká města by měla investovat z rezerv a být solidární. Místopředsedkyně poslanců ČSSD Kateřina Valachová uvedla, že koalice jedná o spravedlivém mechanismu, jak obcím...
Poslední den na daň z nemovitosti je tu. Letos ovšem můžou lidé žádat o "posečkání"
1.6.2020
Lhůta pro zaplacení daně z nemovitosti sice končí 1. června, ale kvůli pandemii koronaviru je možné daň uhradit i později
Český penzijní systém na tom není nejhůř. Dle žebříčku je 12. nejstabilnější na světě
1.6.2020
Následky pandemie mění penzijní systém. Do roku 2050 vzroste podíl starší populace závislé na výdělcích mladší generace o 77 procent
Návrat ke sporáku. Boom rozvážkových služeb se nekoná, vsadily na příliš vysoké marže
31.5.2020
Zákazníci rozvážkových služeb - tedy restaurace - spíše kolabují. Děje se tak pod tlakem pandemie i vysokých marží za rozvážku
KVÍZ: Internetové a mobilní bankovnictví šetří čas. Umíte ochránit své peníze?
31.5.2020
Některé pobočky bank kvůli pandemii covid-19 fungovaly v omezeném režimu. Většina obchodníků upřednostňovala platbu kartou. Online bankovnictví jsme si tak mnozí vyzkoušeli poprvé a poznali jeho výhody. Důležitá je ale hlavně bezpečnost. Víte, jak na to?