Search
Medici pomáhají bojovat o životy na urgentní péči. Podívejte se na jejich službu
1.11.2020
Nahlédněte do oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, které se stará o covidové pacienty v nejtěžším stavu
Nákaza se nejvíc šíří v rodinách, až potom v práci, říká hygienička
1.11.2020
Trasování pozitivně testovaných lidí je podle ředitelky jihočeských hygieniků Kvetoslavy Kotrbové stále obtížnější. Vítá proto zapojení lidí dalších institucí. Hodnotí také vliv celé řady opatření proti šíření covidu-19, které vláda v uplynulých týdnech přijala
Kanadská policie zatkla muže ve středověkém hávu, zabil dva lidi a další zranil
1.11.2020
Muž v den svátku Halloween zabil nejspíš mečem nebo podobnou zbraní dva lidi. Policisté ho zadrželi a kvůli podchlazení odvezli do nemocnice
Fanatičtí občané se rozhořčili kvůli fotografii vyšetřované ženy před nemocnicí
31.10.2020
Sociální sítě zase jednou ukázaly, jak je snadné šířit nesmysly, aniž se někdo namáhá si něco ověřit. Stačí fotografie bez kontextu a lidový hněv se rozjede. Covidová doba tomu zvláště přeje. Server iDnes.cz přinesl zprávu: „Fotografie těhotné ženy, kterou personál liberecké nemocnice...
Strmý růst pacientů. Standardní kvalitu péče už nezajistíme, říká ředitel nemocnice
31.10.2020
Na začátku října bylo na jednotkách intenzivní péče 209 lidí, před týdnem už 739. Tento čtvrtek už na nich leželo 998 pacientů
V Karlovarském kraji docházejí covidová lůžka, ve hře je pomoc z Německa
30.10.2020
V Karlovarském kraji docházejí covidová lůžka pro pacienty v těžkém stavu. Vedení kraje proto začalo vyjednávat o pomoci se sousedním Německem
Maráček: Zavřeli jsme z nedostatku personálu oddělení. Ve Zlínském kraji dochází volná lůžka pro covid pozitivní pacienty
30.10.2020
V krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně už dochází volná lůžka pro pacienty s nákazou COVID-19. Pozitivní pacienty začali převážet do sousedních nemocnic. Ve všech čtyřech zařízeních už ale zbývá jen osm lůžek s plicními ventilátory a padesát lůžek s kyslíkem. O problému informoval pro Radiožurnál...
Nemocnice uzavřela smír s ženou, která po poškození dělohy nemůže mít děti
30.10.2020
Žena, která před třemi lety v orlickoústecké nemocnici po chybě při operaci přišla o dělohu a už nemůže mít děti, se dohodla s vedením společnosti Nemocnice Pardubického kraje na mimosoudním vyrovnání. Za újmu na zdraví původně požadovala asi 1,5 milionu korun