Search
OBRAZEM: Bulovka spouští běžný provoz, po koronaviru dezinfikuje ARO
29.4.2020
Od počátku šíření koronaviru nákaza ochromila běžný chod většiny nemocnic, ty se však postupně začínají vracet k normálu. Výjimkou není ani pražská Nemocnice Na Bulovce, na jejíž klinice byli vůbec první hospitalizovaní s koronavirem v Česku. Ve středu nemocnice obnovila běžný provoz oddělení...
Starosta Náchoda obvinil špitál ze šikany lékařů, roznětkou byl dar roušek
29.4.2020
Starosta Náchoda Jan Birke opět zaútočil na vedení tamní nemocnice. Obvinil manažery z bossingu a šikany podřízených kvůli přijetí daru. Starosta předal ochranné pomůcky přímo primáři endoskopie Zdeňku Papíkovi. Ten poté musel „na kobereček“
Naše varování před útoky zabralo, tvrdí kyberúřad. A dál ho nechává v platnosti
29.4.2020
Instituce na něj zareagovaly, a díky tomu se předešlo výraznějším následkům, tvrdí úřad
Běžte k lékařům, jinak nás čeká podzim rakoviny a dalších nemocí, říká ředitel VFN
29.4.2020
Nemocnice letos v březnu a dubnu poskytly oproti minulému roku jen asi třetinu lékařské péče. To se podle Davida Feltla na zdraví lidí musí projevit
Šéf nemocnice a onkolog: Tisíce pacientů odložily kontroly, bojím se následků
29.4.2020
Vláda se rozhodla oddlužit šest velkých nemocnic. Jednou z nich je i Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, kde během pandemie koronaviru jako první použili experimentální lék remdesivir. Podle jejího ředitele a zároveň onkologa Davida Feltla se už brzy vrátí péče o pacienty na úroveň před epidemií....
Snížíme odměny, napsal šéf Homolky. Podle mluvčí je to nedorozumění
28.4.2020
V nemocnicích tráví dlouhé hodiny, zachraňují životy i v případech, kdy se nejedná o nemocné s covid-19. Vedení pražské Nemocnice Na Homolce zaslalo svým zaměstnancům vyjádření, které naznačuje, že mohou přijít o odměny. Podle mluvčí však jde o nedorozumění a celkové odměny budou naopak vyšší
Oddlužit jen státní nemocnice je nespravedlivé, stěžují si kraje
28.4.2020
Oddlužením státních nemocnic se zabývali hejtmani i na videokonferenci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a členy Ústředního krizového štábu
Armáda posílá mariánskolázeňské léčebně na pomoc deset vojáků
28.4.2020
Armáda dnes pošle na pomoc do léčebny dlouhodobě nemocných v Mariánských Lázních deset vojáků, uvedla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Vyslání v pondělí umožnila změnou nařízení vláda. V LDN je vysoký počet nakažených pacientů i personálu