Search
Tato stavba změní způsob, jak Pražané využívají MHD. O metru S se přestalo jen mluvit
28.7.2020
Správa železnic vypsala soutěž na analýzu, která má odpovědět na otázku, jak by měly vypadat železniční tunely pod Prahou
Cestující chodí do metra bez roušek, strážníci napomínají desítky lidí denně
21.7.2020
Městská policie v Praze eviduje denně v průměru asi padesát případů, kdy lidé v metru a přilehlých prostorách nemají zakryté dýchací cesty. Za porušení nařízení hrozí lidem pokuta až 10 tisíc korun, ale strážníci většinu případů řeší domluvou
Banksyho krysy vyzývaly k nošení roušek, dopravní podnik je odstranil
16.7.2020
Obrázky krys, které britský streetartový umělec a aktivista Banksy nedávno nastříkal na stěny jednoho z vagonů metra, připomínají cestujícím, že kvůli koronaviru mají nosit roušky. Krátce nato však londýnský dopravní podnik graffiti v rámci přísnému postupu vůči sprejerům odstranil
Cizinec v metru okrádal stařečky. Chytili ho, když tipoval další oběť
14.7.2020
Policisté dopadli kapsáře, který během nouzového stavu okrádal špatně pohyblivé seniory. Nejstarší poškozenou byla téměř devadesátiletá žena. Cizinec na oběti číhal v metru a kradl jim peněženky z batohů
Oprava podchodu na Budějovické se odkládá, lidé dál chodí provizoriem
7.7.2020
Praha musí znovu vypsat soutěž na dodavatele opravy frekventovaného podchodu na Budějovické, který je v havarijním stavu. Práce za zhruba čtyřicet milionů korun mají začít až příští rok na jaře. Lidé tak budou ještě dlouho procházet provizoriem
ÚOHS přibrzdil metro D, zakázal uzavřít smlouvu s vítězem tendru
3.7.2020
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zakázal uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zakázku bude teprve posuzovat
ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu s vítězem zakázky na vybudování části metra D
3.7.2020
ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zakázku bude teprve posuzovat
Internet zdarma v tramvajích skončil, Praha už do wi-fi nebude investovat
3.7.2020
Od letošního února pražský dopravní podnik v tichosti přestal nabízet cestujícím wi-fi signál v tramvajích a zruší ho v šesti stanicích metra. Město totiž od tohoto připojení k internetu ustupuje. Za prioritu teď považuje pokrýt mobilní sítí LTE celou podzemní dráhu